ÇEK(İ)MECE Projesi Ağrı Tutak'ta umut ve mutluluk dağıttı

ÇEK(İ)MECE Projesi Ağrı Tutak'ta umut ve mutluluk dağıttı

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin sosyal sorumluluk projelerinden ÇEK(İ)MECE, bu kez Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı köy okullarında umut ve mutluluk dağıttı.

ÇEK(İ)MECE Proje Koordinatörü İbrahim Zeki Karabulut ve proje gönüllüsü Zehra Özbey, 19-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, Tutak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 16 köy okulunda çocuklarla buluştu.

Proje kapsamında düzenlenen yaratıcı drama ve eğitsel oyun atölyeleri, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici anlar yaşattı. Bu etkinlikler, yalnızca çocukların yüzlerini güldürmekle kalmadı, aynı zamanda öğretmenlere de yeni eğitim yöntemleri konusunda ilham verdi.

ÇEK(İ)MECE Projesi, Türkiye genelinde çalışmalarına devam ederek, eğitimin her yere ulaşmasını sağlama kararlılığını sürdürüyor. Ağrı'nın Tutak ilçesindeki köy okullarında görev yapan öğretmenlere yönelik yaratıcı drama temalı "öğretmen eğitimi" çalışmaları da şimdiden başladı.

Bu ve benzeri çalışmalara devam edecek olan ÇEK(İ)MECE Projesi, her çocuğun eğitim hakkını savunma misyonuyla umut dolu yarınlara emin adımlarla yürüyor.

Fotoğraflar