Çağdaş Eğitim Kooperatifi

Türkiye'nin ilk Eğitim Kooperatifi

HABERLER

ÇEK "Eğitim Ödülü" sahiplerini buldu
ÇEK "Eğitim Ödülü" sahiplerini buldu

ÇEK "Eğitim Ödülü" sahiplerini buldu

 

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin (ÇEK) "Eğitim Ödülü" açıklandı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ödüle bu yıl, "Genel"de Samet Başkonuş,  "Yerel"de ise, Şahap Aktaş ile Fahrettin Gülener layık görüldü.

Çağdaş, bilimsel, laik, demokratik ve eğitim konularında toplumu bilinçlendirmeyi, Öğretim Birliği ilkelerine sahip çıkmayı görev edinen Çağdaş Eğitim Kooperatifi, ödülü, "eğitim konularına çaba harcayan, özveride bulunanları onurlandırmak ve topluma tanıtmak amacıyla veriyor.

ÇEK üyeleri, eğitim ve öğretimle ilgili kişi, kurum ve kuruluşlar, diledikleri kişi, kurum ve kuruluşları aday gösterebiliyor, yönetim kurulu üyeleri ise aday olamıyor.

 Ödül, eğitim-öğretim kurumları yaptıranlara, eğitim-öğretim sorunlarının çözümünde özgün projeler üreten, uygulayan, inceleme, buluş ve yenilikler yapan, Öğretim Birliği ilkelerine uygun çalışmalar yapan, ulusal eğitim konularında yayın yapan, kitap yazan kişi, kurum ve kuruluşlara veriliyor.

 Ödüller, 3 Mart 2019 tarihinde Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda saat: 18.00'de düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Ödül töreninin ardından sanatçı Pınar Ayhan, "Orada Duruverseydi Zaman" isimli gösteriyi sahneleyecek.

Fotoğraflar