Kültür Sanat Kurulu (ÇEKSANAT)

 

Kültür Sanat Kurulu (ÇEKSANAT), Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından oluşturulmuş bir yapıdır.

Tiyatro sanatçısından avukata, eğitimciden mühendise geniş meslek gruplarından bireylerin oluşturduğu Kültür Sanat Kurulu, kentin kültür sanat alanındaki etkinliklerinde belirleyici olmanın ve yön vermenin yanı sıra, bunları yerelden ulusala, ulusaldan evrensele taşımayı hedeflemektedir.

Kurul'un temel felsefesi,  kültürel mirası korumak, kültür ve sanatı yaşamın doğal bir parçası haline getirmek, toplumun bilinçlenmesine katkı koymaktır.

ÇEKSANAT, bir yandan kentin sanat üretimine ve sanat eğitimine kalıcı katkılar sunacak,  diğer yandan da Görükle Kültür Merkezi ile bölge halkına ve öğrencilere sanatı ulaşılabilir kılacak.

Her yaşa hitap edecek şekilde etkinlikler planlayan Kurul, ortaklarına, çalışanlarına, velilerine, öğrencilerine yönelik düzenleyeceği etkinliklerin yanı sıra, sanatın birleştirici gücünden kuvvet alarak, Bursa halkını da kültür-sanat başlığı altında toplamayı amaçlamaktadır.  

ÇEKSANAT'ın kültür sanat ajandasında, sergilerden sanatsal alandaki eğitimlere, felsefe ve edebiyat söyleşilerinden sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve paneller yer alıyor.

Etkinliklerin çoğunluğu 250 kişilik çok amaçlı salon, 2 adet 120 kişilik cep sineması, sergi ve sosyal faaliyetler için 2 adet fuayesi olan bölge halkına ve üniversite öğrencilerine hizmet vermesi amacıyla yaşama geçirilen Görükle Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

Adres :Sakarya Mah. Atatürk Cd. No:93 Görükle , Nilüfer / BURSA
Telefon :+90 224 483 21 74
Faks :+90 224 483 36 36

 

Fotoğraflar